HaberTeknoloji

SkyDrive Uçan Araba Prototipi Japonya’da Güvenlik Sertifikasını Alan İlk Prototip oldu

Japonya’nın Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT), elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçan araba üzerinde çalışan Tokyo merkezli şirket olan SkyDrive’a ilk kez bir güvenlik sertifikası verdi . İlk kez 2018’de tanıtılan

prototip, geçen yıl ilk pilotlu test uçuşunu başarıyla tamamladı. İlginç Mühendislik’e göre , en son versiyonu SD-03, kalkış için sekiz pervane kullanıyor ve maksimum yolculuğu sadece 10 dakika sürse de, 30 mil / saat azami hıza sahip.

Bunun verilmesiyle güvenlik sertifikasına sahip MLIT, uçan arabanın “tasarımı, yapısı, gücü ve performansının gerekli güvenlik ve çevre gereksinimlerini karşıladığını” kabul ediyor.

Bu , ülkedeki elektrikli havacılık için bir dönüm noktasıdır ve DroneDJ’ye göre , bir eVTOL uçan arabaya ilk kez bir uçan araba verildi. Onayın yolculuğunda büyük bir başarı olduğunu düşünen şirket, aracın 2025 yılında piyasaya sürülmesini umuyor.

SkyDrive , sertifikayı almaktan “çok memnun olduğunu” ve “tamamen güvenli ve güvenilir bir uçan araba geliştirme sürecini tamamlamak için hükümet ve MLIT ile yakın ortaklık içinde çalışmaya” odaklanacağını söyledi.

Gibi daha önce bildirilen tarafından bu tür karşılıklar yoğun trafik sık sık bir sorundur Japonya’da nadirdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir