AktüelHaberTeknoloji

Ford, Geleceği Güzel Günlerle Birleştiren Tamamen Elektrikli Kamyonu Piyasaya Sürüyor

Yakın zamanda, ikonik Chevrolet “milyon dolarlık” test arabası, en son tasarımında elektriklendi ve onu doğrudan otomobil endüstrisinin daha sürdürülebilir bir geleceğe geçişinin kalbine fırlattı.

Ancak bu Chevy, çevre dostu bir yenileme ile mirasına yeni bir soluk getiren tek kişi değil . Motor endüstrisinin geçmişini ve geleceğini entegre eden Ford, ‘tamamen elektrikli Ford F-100 Eluminator’ını ortaya çıkardı.

Bu, 1978 F-100 kamyonetinin retro tarzını alan ve onu şirketin kendi modern 2021 Mustang Mach-E GT Performance Edition’ından iki elektrik motoru ve pille birleştiren özel bir kamyon . Bu ona 480 beygir gücü ve 634 lb-ft tork verir.

Birçok kişi bu yenilikçi konsept için devreye girdi ; Roadster Shop özel şasisini oluştururken MLe Racecars ile işbirliği içinde yapıldı. Brand X Customs tarafından Cerakote Bakır vurgulu Çığ Grisi ile kaplanmış, iç kısmındaki kütük alüminyum çizgi, JJR Fabrication’a atfedilebilirken, avokado tabaklanmış deri döşeme MDM Döşeme tarafından yapılmıştır.

Üç parçalıjantlar, Michelin Latitude Sport 275/45-19 yüksek performanslı lastiklerle gizlenmiş Forgeline tarafından özel 19×10 inç kütük alüminyum parçalardır.

Ford Araç Kişiselleştirme, Aksesuarlar ve Lisanslama küresel direktörü Eric Cin, “Ford sahipleri , başlangıçtan bu yana araçlarını kişiselleştirdi, özelleştirdi ve geliştirdi – görünüm değiştirmekten gücü getirmeye kadar” diyor.

Kamyon ayrıca , şirketin önceki Mustang Mach-E GT’nin çekiş motorunu temel alan yeni “e-sandık motoru” için bir vitrin görevi görüyor . Her motor 281 beygir gücü ve 317 lb-ft tork üretebilir. Ford tarafından tasarlanıp üretilmesine rağmen, genel olarak satın alınabilir ve diğer markaların araçlarını yapmak, onarmak veya özelleştirmek için kullanılabilir.

Ford, bunu modern araçlardan eski araçlara “elektriklendirmek” için kullanılabilecek enine yönelimli bir güç aktarma sistemi arayan inşaatçılara yönelik olarak tanımlıyor . Şirkete göre,

her bir motor 3.900 ABD Doları’ndan perakende satış yapacak . Pil sistemleri ve kontrolörler gibi daha fazla bileşenin de geliştirilmesi planlanmaktadır.

“F-100 Eluminator konseptimiz, tamamen elektrikli hale gelen ve miras araçlarımız için bile sıfır egzoz emisyonu performansını benimseyen müşterilerimizi nasıl desteklediğimizin bir ön izlemesidir”, Cin basın bülteninde paylaşıyor .

Ford F-100Eluminator, yıllık bir otomotiv uzmanlığı ve satış sonrası konferansı olan SEMA Show’un bu yılki kurulumu için Salı günü tanıtıldı.

disclaimer: This is a concept vehicle intended for demonstration purposes only and not available for sale by Ford. Vehicles that are not street legal or certified under FMVSS and safety and emission regulations are not intended or certified for use on public roads.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir